PAYLAŞIMCIYIZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PAYLAŞIMCIYIZ

Paylaşmak Güzeldir

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Üç büyükler için erken!

YazarMesaj
GXRAL
Administratör
Administratör
GXRAL

Erkek
İş/Hobiler : Database

Üç büyükler için erken! Empty
MesajKonu: Üç büyükler için erken!   Üç büyükler için erken! EmptyC.tesi 29 Ağus. 2009, 15:12

Gençlerbirliği'nin bu sezon Hollanda'dan transfer ettiği Aykut Demir, basamakları tek tek çıktığını belirterek, ''Ben ve ailem şu an için 'üç büyükler'de oynamamı tercih etmedik'' dedi.
Birinci Lig takımlarından NAC Breda takımından başkente gelen genç oyuncu Aykut, Hollanda'da oynadığı dönemde Beşiktaş'ın kendisini istediğini anlatarak, ''Türkiye'den büyük kulüpler geldi ve ciddi görüşmeler oldu. Beşiktaş'ta beni isteyen kulüplerden biriydi. Futbolu bilen bir aileyiz. Genç yaşta pişmeden büyük kulüplere gidenlerin sonu iyi olmuyor. Teklifleri yapanlara teşekkür ederim, ama genç oyuncu için önce para gelmemesi lazım. Büyük takımlar, büyük paralar veriyorlar. Ben bunlara bakmadan önce iyi bir adım atmak istedim. Şu ana kadar hiç pişman olmadığım adımlar attım. Tek tek basamakları çıkıyorum. Bundan sonra da böyle gidecek'' diye konuştu.

Aykut Demir, hedefinin her Türk genci gibi ilk önce (A) Milli Takım'da forma giymek olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

''Şu anda bulunduğum takıma katkı sağlamak ve buranın değişmez elemanı olmak istiyorum. Ben de bu takımın bir parçası olmak istiyorum. Sen takımının iyi bir parçası olduğunda güzel şeyler ardı ardına gelir. İlk hedefim, her Türk genci gibi (A) Milli Takım'da oynamak. Daha sonrasında 'üç büyüklerde' forma giymek. Ayrıca milli takımda kalıcı olmak. Türkiye'yi Avrupa'da da temsil etmek isterim. 17 yaşımdan bu yana milli takımlarda forma giyiyorum. Şu anda Ümit Milli Takım'dayım. Şu an için hedefimde Fenerbahçe, Galatasaray veya Beşiktaş'ta oynamak yok. Gençlerbirliği de çok büyük bir kulüp. Tesisleriyle, futbola bakış açısıyla, gençlere verdiği önemle olsun burası da çok iyi bir kulüp, ama son durak burası olmamalı.''

-İTALYAN VE İNGİLİZ FUTBOLCULARI ÖRNEK ALIYOR-

Gençlerbirliği'nin başarılı stoperi Aykut, futbola başlamadan önce kendi yapısına uygun olan İngiliz John Terry ve İtalyan Fabio Cannavaro'yu kendine örnek aldığını söyledi.

Türkiye Ligi'nde eskisine nazaran daha iyi oyuncular yer aldığına dikkati çeken Aykut, ''Süper Lig daha kaliteli hale geliyor. İster istemez iyi oyuncular geliyor. Hücuma dönük iyi oyuncular var. John Terry ve Fabio Cannavaro örnek aldığım oyuncular. Oyun stilleri bana uygun olan oyuncular. Türkiye'de şu an Trabzonsporlu Egemen'i örnek gösterebilirim. Yabancılardan Beşiktaşlı Ferarri de fena değil. Büyük takımlar arasındaki tercihim konusunda isim telaffuz etmem doğru olmaz'' değerlendirmesini yaptı.

-KOMANDO SEVDALISI-

21 yaşında olduğunu ve henüz askerliğini yapmadığını ifade eden Aykut, ''Askerliğimi komando olarak yapmak isterim. Bu çok gurur verici'' dedi.

Böyle şeyler konuşmasının bazılarına tuhaf geldiğini belirten genç oyuncu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bunları anlatıyorum, ama herkese tuhaf geliyor. Benim komandoluğa yatkınlığım farklı birşey. Nedenini ben de bilmiyorum. Gurbette olduğumuzdan dolayı belki. Türkiye'ye çok özlem duyuyoruz. Milliyetçilik duygularımız o yönden biraz kabarık. Milli takımlarda komando lakabı yakıştırılmıştı. Burada da arkadaşlarım hemen bu lakabımı benimsedi. Ben, bunun için özel bir çaba sarfetmedim. Komando lakabından rahatsız değilim. İmkanım olsa hiç düşünmeden komando olarak askere giderim. Futbol oynadığımız için şu anda ortam müsait değil. Bana kalsa bırak komanda olmayı, bordo bereli olarak askere gitmeyi isterim. 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yapılan provalar sırasında geçiş yapan askeri araçları bile farklı bir duyguyla izliyorum. Gurbetteki çoğu gençte benim gibidir. Bayrağa ve yurda hasret kalıyorlar.''

-''TÜRKİYE'YE DÖNÜŞÜM ERKEN OLDU''-

Futbolda plan yapmanın yanlış olduğunu ve zaman içindeki gelişmelerin hayata yön verdiğini vurgulayan Aykut, ''Doğma büyüme Hollandalıyım. Futbola da bu ülkede başladım. Türkiye'ye dönüşümü ben de bu kadar çabuk beklemiyordum. İlk olarak Avrupa'da isim yapıp, daha sonra Türkiye'ye gelmeyi düşünmüştüm. Bayağı bir erken dönüş oldu'' diye konuştu.

Başarılı stoper, bu sezon sonunda bonservisini eline aldığını ifade ederek, ''Avrupa'dan ve daha çok Türkiye'den teklifler aldım. Gençlerbirliği bana uygun bir teklifle geldi. Gençlerbirliği gençlere çok önem veriyor. Çok köklü bir kulüp. Bu nedenler tercih sebebim oldu diyebilirim'' dedi.

-''TEKNİK KADRO TAKIMA ÇABUK UYUM SAĞLADI-

Aykut Demir, yeni sezonla birlikte takımın başına geçen Alman teknik adamlar Thomas Doll ve Ralf Zumdick'in takıma çabuk uyum sağladığını kaydetti.

Almanların futbola bakış açısının kendilerine göre biraz daha farklı olduğunu bildiren genç futbolcu Aykut, ''Disiplin ve idmanların ağırlığı biraz daha ön plana çıkıyor. İlk üç maçta herkes görmüştür. Biz koşan ve takım ruhu olan bir ekibiz. Teknik direktör bu yönlerde katkı sağladı. Serdar Dayat ile de önceden görüşmüşlüğümüz vardı. Teknik kadromuz takıma çabuk uyum sağladı diyebilirim. Maçtan maça daha da iyi olacağımızı düşünüyorum'' şeklinde konuştu.

-'' LİG İÇİN KONUŞMAK ERKEN''-

Gençlerbirliği'nin başarılı stoperi, ligin sonundaki konumları konusunda konuşmanın erken olduğunu belirtti.

Takımın şu anda iyi bir ivme yakaladığını vurgulayan Aykut, ''Şu an iyi dönemimiz. Düşünmek bile istemiyorum, ama kötü bir dönemde olabilir. Ligi yukarılarda bitireceğimizden eminim'' diyerek sözlerini tamamladı.

kaynak:AA
https://paylasimciyiz.canadian-forum.com

Üç büyükler için erken!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Caner için ataktalar!